Wednesday, June 19, 2013

''I'm not afraid of heights..have you seen my shoes?''


 Kõrgete kontsakingade kandmine on moekas, teeb jalad sihvakamaks  ning muudab keha hoiakut.. 12-sentimeetrised kõrged Jimmy Choo  kingad? Need ei jätaks ilmselt ühtegi naist külmaks, aga mida kontsade  kandmine  tervisele teeb ning kuidas see muudab tulevikku?

 Esimesed kontsakingad võeti kasutusele Saudi Araabias selleks, et  naised saaksid kuiva ja puhta jalaga üle tänava. Kontsaga king tuli 17.  sajandi alguse Lääne-Euroopas moodi, sest see oli praktiline. Konts  muutis ratsutamisel jala jaluses püsimise lihtsamaks. Veidi peale seda  võeti kontsad kasutusele ka mujal ning see muutus klassi ja võimu sümboliks.

Muidugi ei pea igapäev jooksutosse kandma, aga jalad tänavad sind kui neile veidigi hingamisruumi annad. Kumbki äärmus ei ole hea, naistel soovitatakse kanda kontsi, kuid mõistlikult, sest loeb ka see kus ja millal neid kantakse. Jalad hakkavadki keskmiselt kõrgetest kingadest valutama peale tunni aegset kandmist. Kogu meedia ütleb meile, et tõelised naised kannavad kontsi kuid ortopeedide sõnul on päevast päeva väga kõrgete kontsade kandmine kindel tee valude ning moondunud jalgadeni, öelgu siis moeajakirjade ja naistefoorumite artiklid mida tahes.


1. Kogu keharaskus kandub vaid väga väiksele jalaosale, mis võib tekitada tugevaid puusa- ja põlvekedra valusid ning valulikud nahamõrad.
2. Muudavad rühti, sest kontsade kandmine muudab kehahoiakut.
3. moondunud pöianukid, päkapaksendid, liigeste väärareng
4. 85 protsenti üle 40-aastastest naistest kaebab jalavalude üle, meeste puhul on vastav protsent vaid 15.
5. Kontsakingadega on ohtlik autot juhtida, mis teeb kontsakingadest ebapraktilised jalakatted.
6. kontsadega kingades on varbad kokku surutud, mille tagajärjeks võivad olla sissekasvanud küüned, naha paksendid ja villid


1. Hoidu tihedast kontsade kandmisest
2. Kingi peaks ostma minema päeva teises pooles. Selleks ajaks jalad paisuvad  ning saavutavad oma maksimaalse suuruse, sest jalgadesse koguneb vedelikke, mis jala suurust mõnevõrra kasvatavad.   Me ju tahame, et kingad sobiksid meile superhästi igalajal.
3. Ära osta jalanõusid enne, kui oled neid proovinud mõlemasse jalga ning teinud väikse tiiru.
4. Enne uute kõrgekontsaliste kingade kandmist jaluta nendega paar päeva varem kodus väikestel ajavahemikel.
5. Kanna nahast kingi, sest nahk laseb jalal hingata.
6. Tee harjutusi, et jalad saaksid veidiks puhata. Liiguta varbaid igas suunas ning suru jalad täistallaga maapeale, seejärel lõdvesta.

Ka mina kannan kingi, kuid seda vaid valitud kohtades ja ajal. Kuldne kesktee oleks kanda 5-7,5 cm kõrguseid kingi. Muidugi on ka minu kapis kürgemaid kingi, kuid kannan seejuures alati kaasas ka madalaid jalanõusid, et hiljem kontsad välja vahetada. Kõrgeid kontsi on soovitatav kanda kaks korda nädalas, millest on minu jaoks rohkem kui küll. Enne kui kodust lahkud, mõtle läbi kui pikk tuleb sinu päev ning tee parim otsus.:)Ja lõpetuseks mõned veidrad kontsad :)

Miks mitte ? :D
Eesti ilmadega oleksid need väiksed  kingakesed väga praktilised

Ei kujuta ette kuidas nendega kõnnitakse..
No comments:

Post a Comment

TEISED POSTITUSED, MIS VÕIVAD SULLE HUVI PAKKUDA