Saturday, June 15, 2013

Päevitamise ABC

Heihei !

Suvi on siin ja ootan juba nii päikest, et taas randa minna ning varbad rannaliiva sisse pista. mm... Enne minekut tuleb aga üle kontrollida varustuse, päiksekaitse, olemasolu.
Igasuguse rannaelu juurde peab vaieldamatult kuuluma päikesekaitse, mis muidugi ei tähenda arutut päevitamist. Peame tundma oma keha ja piire ning kandma vastavat riietust väljas viibides. Samuti ei tohi ära unustada vee joomist, mis ühtlasi kiirendab ainevahetust ja kellele see ei meeldiks ! :)
Päike on meile vajalik, kuid peame siiski ennast kaitsma põletuste eest. Arvatakse , et isegi päiksekreemid ei suuda meid täielikult UV kiirte eest kaitsta. ''Mõnede uurijate arvates võimaldab kaitsekreemide kasutamine viibida kauem päikese käes ja nahk on pikemat aega UVA kiirte mõju all, mis tungivad sügavamale nahka ja 
kahjustavad sealseid struktuure. Välditakse küll päikesepõletusi, kuid nahavähi oht kasvab, sest UV 
kiirte kogudoos suureneb.''
Ma ei tea. Ma isiklikult ei võta seda nii tõsiselt. Meie keha vajab päikest. D vitamiini saab küll ka igaltpoolt mujalt, aga päike on siiski kõige otsesem allikas. Sellepärast ta ongi ju ''päiksevitamiin'' ning mitte ükski päiksekreemi koostisosa ei ole tervisele kahjulik, seda on piisavalt uuritud. Need inimesed, kes veedavad palju aega päikse käes on tihti tervemad kui need kes umbses toas istuvad. Üleüldse..kui palju meil seda päikest üldse siin Eestis on? - Ainult mõned kuud. Pealegi esineb eesstis palju D vitamiini puudust. Päiksekreemid on minuarvates asjas süüdi ainult niipalju, et see süstib inimestesse valearusaama, et päiksekreemiga võibki lõpmatuseni otsese päikse all viibida.
Siiski pole liigne enda põletamine päikse käes lubatud ! Nii võid tõesti oma tervise ohtu seada. Kui sa ikka tunned, et nahk õhetab või pea pööritab siis mine kuskile varju, joo vett või mine ujuma.  Keha vajab jahutust ja turgutust.


Teen väikse lühikirjelduse mõnest väljavalitud päiksekaitsekreemist, - õlist :

1.  Nivea Sun Oil Spray SPF 6 
Seda õli kasutan hetkel kõige tihedamini. Mulle meeldib selle lõhn, niisutab mõnusalt nahka ja jätab selle suvele omaselt läikima. Tootele on kirjutatud, et see on veekindel. See tekitab küll pardiefekti kui veest välja tuled kuid siiski on võimallik ujudes näha enda ümber õlilaike, mis ei ole rahvarohkes rannas ujudes just kõige ihaldatum vaatepilt, kuid siiski olen ostuga rahul. 


2. Nivea sun Caring sun Lotion SPF 20 Medium
Niveale omaselt hästi ning kauapüsivalt niisutav. Tagab kohese kaitse päikesepõletuse eest. Lõhn on meeldiv ning kreem ei ole koostiselt liiga paks ega vedel. Imendub kergesti naha sisse, seega ei jää nahale kreemist tunnet. Kuuma käes tuleb kreemi lõhn veel tugevamini esile. Üks hea asi oli ka see, et toode ei ole kleepuv ning nii ei jää murutükid, liivaterad ja muu puru nii kergesti nahale. Kreem oli minu tundliku nahaga hell ja + see ilus sinine! :)


3. Nurme Seep päevitusõli rohelise tee õliga 
100% looduslik päevitusõli, millel pole küll kaitsefaktorit kuid on suurepärane päikse ligi meelitaja. Peale määrimist peaks veidi ootama enne päikse kätte minekut. Veekindluse panin paaril korral proovile ja olles mõned korrad ujumas käinud ei näinud ma isegi siis vajadust ennast uuesti määrida. Sobib kasutamiseks ka solaariumis. Miinuseks on see , et määrib kergesti riideid ning lõhnab hiljem riietel õli järgi. 


4.  Garnier Ambre Solaire Clear Protect Spray SPF 20 medium
Jäin selle spreiga rahule. Vett tõrjuva toimega. Kõik mis on pudelil kirjas, võib selle toote puhul uskuda. On täitnud kõik oma lubadused. Minu ainuke mure on, et sprei saab väga kiiresti otsa, eriti kui tihti kasutada. Keskmisele inimesele umbess 6-7 kasutuskorda. Kulub kiiresti ära, kuid ei kleepu. Nahale peaks kandma 15 minutit enne päikekätte minekut.5.  Avon Sun+ sun cream SPF 50 
Parim päiksekreem tundlikule nahale. Lõhn on tõesti mõnus, mulle väga meeldib, kuid see kreem  on on veidi rasvasem ning ei imendu nii kergesti. Tugeva kaitsega kuid peale määrimisel peab ettevaatlik olema. Igakord tuli pudelist välja palju rohkem kreemi kui mul vaja oli, sest toode on üsna vedel. Pudelit võib hoida külmkapis.


 Suvi on just see aeg, kus tuleb palju aega õues veeta ning päikest nautida nii kaua kui seda on. Kuigi kella üheteistkümnest neljani soovitatakse mitte intensiivse päikse all viibida. Muidugi ei saa oma elu sellepärast seisma jätta, kuid ei ole tark tegu minna ka päevitama. Vaata ka enda ümber ja jälgi, et sinu lähedased oleksid päikse käes kaitstud. :)  Päiksekaitse võib vahepeal tunduda kohatu ja mittevajalik, sest tulemusi ei ole kohe näha, aga see on oluline.Kreemid kaitsevad nii UVA- kui UVB-kiirte eest. Nad haaravad keemiliselt kiiri kinni ning suunavad need kehast välja.

''Sul on ainult üks nahk, üks tervis, üks elu - hoia seda!
Kaitse nahka, milles Sa elad!''

Loodan, et sellest oli veidigi kasu.
Parimate soovidega, Kelly<a href="http://www.bloglovin.com/blog/8226297/?claim=ug4bxrkn8ma">Follow my blog with Bloglovin</a>


No comments:

Post a Comment

TEISED POSTITUSED, MIS VÕIVAD SULLE HUVI PAKKUDA