Wednesday, July 31, 2013

Saa tuttavaks: Lenneli Noobel

Hei armsad!
Suurima heameelega jagan teiega online küsitlust, milles tutvustan teile Lenneli Noobelit, kes on professionaalne meigikunstnik ilu ja moemeigis ning samuti teeb ahhetama panevalt kauneid soenguid. Ootasin tema vastuseid väga. Intervjuus räägib Lenneli lähemalt oma tegemistest iluvaldkonnas, aga ka endast. Tema tööd panevad mu südame alati kiiremini lööma ning Lenneli positiivne ellusuhtumine on ta elus kõrgele ja kaugele aidanud. Lisaks töötab ta LilyLolo mineraalkosmeetika maaletootmise ja edasimüügiga Eestis veebilehel angelbeauty ning tal on oma faceboooki fännileht, mille leiad SIIT.

Esimest korda tutvusin Lenneli tegemistega selle aasta jaanuaris, kui buduaar tundis huvi Lenneli ja Kairi Naha pildiseeria vastu, kus viimased kasutasid rõivaid ning aksessuaare ainult taaskasutuspoodidest. Artikli leiad Buduaari lehelt. Peamiselt töötabki Lenneli koos hobifotograafist Kairiga, kelle tegemistega saad ennast kursis hoida SIIN. Kairi Naha on ühtlasi kõigi postituses kasutatud piltide autor.

Kuidas leidsid tee jumestuskunstini, kui kaua oled sellega tegelenud ning mis Sind inspireeris?
Meigi vastu hakkasin juba varasest lapsepõlvest huvi tundma. Mulle meeldis ema asjades tuhnida ja uurida, mis milleks vajalik on. Kuna emal ei olnud väga palju meigiasju, siis leidsin neid veel oma vanaema juurest. Ma imetlesin alati vanaema, sest ta armastas värvida oma huuli punaseks või erkroosaks. Lisaks olid mul toredad tädid ja täditütred, kelle sahtlitest võis nii mõndagi põnevat leida. Mäletan hästi, kuidas tädi tellis kusagilt Anttilast või mingist muust kataloogist meigipaleti – see oli mu vaieldamatu lemmik. Teisi hakkasin värvima umbes 13 aastaselt kui tädi juures külas olles kultuurikeldris oli disko, siis oli mul taga järjekord tüdrukuid, kes meiki tahtsid :P Kui igav oli, siis katsetasin sõbrannade peal uusi meiginippe ja neid „Madonna meike“ meenutavad nad siiani :)
Keskkooli ajal tegin mõned aastad küünetehniku tööd, et endale oma raha teenida. Varasest lapsepõlvest peale oli meie peres räägitud, et tuleb ülikooli minna ja ma ei kahelnudki selles. Asusin Tartu Ülikooli sotsioloogia, sotsiaaltöö ja sotsiaalpoliitika erialale õppima. Kui lõpetasin bakalaureuseõppe, siis oli loomulik jätk, et lähen magistrisse ka edasi. Tegin kõik ained ära ja alustasin tööd rehabilitatsioonimeeskonnas sotsiaaltöötajana. Sealt edasi läksin tööle Eesti Töötukassasse, kuid miski kripeldas hinges, et see ei ole see õige asi. Elu läks nii, et tulin töölt ära omal soovil ning võtsin hoopis ise ennast töötuna arvele. Masendus oli kõva, kuid olin sellest üle. Sain eelmise aasta (2012) septembris töötukassa abiga minna meigikoolitusele Lana Vallo juurde. Koolituse käigus sain aru, et see on see asi, mida ma armastan. Käisin ka edasijõudnute meigikoolitusel ning soengukoolitusel. Tegin oma firma, alustasin meigitööga ja hakkasin tooma maale LilyLolo mineraalkosmeetikat. Nüüd juunis lõpetasin ikkagi ära ka oma magitriõppe. :)
Ma arvan, et mind inspireeris raamat ja film „Saladus“, mille põhimõte on see, et kui midagi väga tahta, siis on võimalik see saavutada. Kõik, millest ma unistasin, olen ma saavutanud ja nii kiiresti. Samas on veel nii palju teha ja jõuda...Milline haridus on Sul juba taskus, kas on veel midagi plaanis juurde õppida?
Haridusest juba kirjutasin eelmise küsimuse juures, kuid õppida on veel nii nii nii palju. Tahtsin minna Grimmikooli õppima, kuid kuna see on Tallinnas ja mina ise Tartust, siis jäi praegu ära. Eks näis, mis tulevik toob. Soovin osaleda Irina Abõzova koolitustel ja tahaks õppida juurde veel soengute tegemist. Olulisel kohal on ka praktika ja sellel alal on mul võimalust küll harjutada ja katsetada. Tahaksin teha tööd ka välismaal kogemuse mõttes.

Sinu kolm lemmik ilutoodet, mida kasutad?
Ma olen paadunud mineraalkosmeetika fänn. Aga lemmikud:
LilyLolo mineraalpuuder veatuks põhjaks
LilyLolo põsepuna, et nägu säravamaks muuta
Maybelline ripsmetušš Colossal

Mis on kõige hullem möödapanek, mida meikides teha saab?
Ma arvan, et liiga tumeda või heleda jumestuskreemi kasutamine. Proovige jumestuskreemi või mõnda muud põhja toodet rangluudele, keha peal, sest nägu peaks olema kehaga ühte värvi. Kui juba kasutada jumestuskreemi või mineraalpuudrit, teha tugev põhi, siis tuleks kasutada ka põsepuna või päikesepuudrit. Ehk siis ühtlased valged näod mõjuvad haiglaslikult. Põsepuna kõige litsam pealekandmine on nii, et naeratad ja kõige esiletungivamast põse oasast hajutada kõrva keskosa suunas. 


Mille üle oled oma elus kõige uhkem?
Selle üle, et ma olen olen sihikindel ja sammun visalt oma eesmärkide ja unistuste poole ning, et olen nii kiiresti saavutanud selle, millest unistasin.

Mis on kõige kallim ilutoode mille oled endale ostnud? Kas see oli seda väärt?
Praegu tuleb meelde, et aastaid tagasi soovisin, et mu nahk oleks parem ja et ma kasutaksin häid tooteid. Leidsin Micabella müügipunkti ja ostsin seal 1000 krooni eest :P Tooted olid head, kuid leian, et on ka paremaid ja parema hinnaga. Näiteks see kosmeetikasari, mida ise maale toon.

Milline on sinu riietumisstiil?
Täitsa seinast seina, kuid üritan ikkagi naiselikuks jääda. Lemmikud on muidugi praegu retuusid, tuunikad ja platvorm Talvel hoian end soojas ja kannan sageli suusapükse. Vahest tuleb selge tõmmata ka mootorrattuririided :P


Kuhu tahad oma elu ning karjääriga jõuda?
Eks ikka paremuse ja perfektsuse poole. Kõiki mõtteid ja ideid ei saa kahjuks ka avaldada veel. :)  Kindlasti tahan veel juurde õppida palju, kohtuda huvitavate inimestega ja lüüa kaasa põnevates projektides.

Millise põhimõtte järgi oma elu elad?
Kõige ja kõigi suhtes tuleb olla positiivne, siis saab ka headust tagasi. 
Unista suurelt ja sammu oma unistuste poole – see kõik on võimalik ka saavutada.

Kes on Sinu eeskujud?
Kindlasti minu ema, kes on palju jõudnud ja saavutanud, paljud edukad ja positiivsed inimesed.Tegeled mineraalkosmeetika Lily Lolo edasimüügiga Eestis, kuidas selleni jõudsid ning kas oled veel seotud mõne kampaania või firmaga?
Umbes 5 aastat tagasi uurisin palju looduslikuma ja kasulikuma kosmeetika kohta, et oma nahka hoida. Leidsin Micabella, kuid selle tooted olid üsna kallid. Proovisin ka mitmeid teisi mineraalkosmeetika firmasid ning paar aastat tagasi hakkasin otsima mineraalkosmeetika firmat üle maailma, millel oleks hea hind ja tooted kvaliteetsed. Eelmisel aastal jõudsin LilyLolo juurde ning proovisin tooteid. Kõik oli super – lai valik tooteid, kvaliteet ja super hind. Siis uurisin oma võimalusi seda kosmeetikat maale tuua, tegin firma, registreerisin MTR-is jne. Kasutan neid tooteid ka oma jumestajatöös.

Kes on olnud Sinu parimad koostööpartnerid?
Minu esimene koostööpartner, kellega tutvusime toreda kokkusattumuse läbi, on fotograaf Kairi Naha. Ma lõpetasin meigikooli ja mõtlesin, et mis nüüd edasi saab. Soovisin ja unistasin iga päev toredast fotograafist, kellega saaks ilusaid pilte teha. Ja siis see juhtus – umbes nädal unistamist ja üks mu sõbranna ütles, et ta võitis tasuta fotosessiooni Kairi Naha juures ja palus meiki teha. Ütlesin sõbrannale, et teen laheda värvilise meigi tasuta, kui saan kaasa tulla ja fotograafiga tutvuda. No ja nii see läkski – Kairile meeldis minu töö ja minule tema oma. See, et ma olen nii kaugele jõudnud, on suuresti ka tänu temale. Sain palju kvaliteetseid pilte, mida oma facebooki lehel jagada. Veel on ta mulle organiseerinud palju töid ja koostööd projektides, olen tutvunud ka teiste fotograafidega. Näiteks käisime koos tegemas pilte Tallinkile laevadel. Samas on ta saanud mulle ka väga kalliks sõbrannaks, nii, et kõik on lihtsalt super. 
Veel teen koostööd fotograafidega Kristel Vask, Heili Mägi, Tiina Villako. Kõik nad on mind inimestele soovitanud ja ma olen väga tänulik selle eest!
Täna Lana Vallo meigikoolile olen käinud kolmel korral Tartu Lõunakeskuses esitlemas Maybelline ja L’oreali tooteid. Samuti sai nende kaudu kontakti Filmimees OÜ, kelle saates „Jane ja Urmet +10“ (Kanal2-es) ma osalesin.
Käin vahel ka Friida Mängumaal tegemas lastele näomaalinguid.
Loodan, et kedagi ära ei unustanud

Kas Sulle meeldib asju ette planeerida või pigem lihtsalt lainega kaasa minna?
Ma olen suur planeerija :P Kuigi ma üritan palju ette planeerida, siis alati ei lähe asjad nii ja tuleb ette ka palju ootamatusi, seega vahel tuleb lihtsalt vooluga kaasa minna. 
Õnneks olen ma ennast kasvatanud juba laskma asju lõdvaks, nii et enam pole probleemi. Elus tulebki olla hästi paindlik.Mis on Sinu ilu saladus?
Ma olen ümbritsetud armastusest ja armastavatest inimestest. 
Kui inimene on õnnelik, siis on ta ka ilus! 
Kõik negatiivsed ja kadedad inimesed olen ma suutnud oma elust välja praakida ja valin väga, kellega oma elu jagan.
Ma meigin ennast iga päev, sest ma arvan, et kui naistele on antud võimalus oma ilu rõhutada, siis tuleb seda teha. Samas ei lähe ma kunagi magama meigiga ja puhastan, kreemitan nahka hoolsasti.

Mis Sind jumestajana Sinu töö juures kõige rohkem köidab?
See, et ma saan teha inimesed ilusaks ja näen nende silmis rõõmu. Tänu on kõige suurem tasu!

Kas on midagi, mida tahaksid kõigile Eesti naistele ja neidudele öelda?
Ärge raisake oma elu negatiivsuse ja kadeduse peale, vaid seadke oma eesmärgid ja unistused ning uskuge nendesse – võite saavutada uskumatuid asju.
Enda naha ja oma ilu eest tuleb ise hoolt kanda!
Ma ei ütle, et kõik naised peaksid end kogu aeg meikima, kuid ilus on vaadata, kui naine on sätitud ja hoolitsetud.


Järgmise postituseni!No comments:

Post a Comment

TEISED POSTITUSED, MIS VÕIVAD SULLE HUVI PAKKUDA